Свято юних науковців

На базі ОНУ імені І.І. Мечникова відбулася чергова обласна науково-практична конференція з фізики та аст­рономії Одеського територіального відділення Малої академії наук України.

В її роботі взяли участь учні Ришельєвського ліцею, Одеського ліцею «Приморський», Білгород-Дністровського НВК «школа-ліцей», Одеської Маріїнської гімназії, ОНВК «Гімназія № 2», інших навчальних закладів регіону.

Доброзичлива атмосфера надихнула учасників на жваву творчу роботу. Вражає розмаїття думок і уяви. Школярі порушили теми, що стосуються цілої низки природних явищ, – від процесів у підземних глибинах до загадок безкрайніх просторів Всесвіту.

Цікаво, науково обґрунтовано, вільно володіючи матеріалом, представила своє дослідження «Кінематика цефеїди у нашій Галактиці» учениця 11 класу Маріїнської гімназії Надія Маслова. Метою роботи було обчислення значення параметрів компонент Галактики, зокрема оцінка кількості темної матерії в ній. 

Вдалою виявилася й робота учня 10 класу Ришельєвського ліцею Дмитра Твардовського «Ефекти перетікання речовини та наявності третіх компонент у тісних зоряних системах», яка заслужено посіла призове місце другого етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН 2015-2016 рр.

Порівняльний аналіз основних гіпотез походження води на Землі провів учень 10 класу ОЗОШ № 31 Костянтин Басюк. Наочно представив результати своєї роботи «Водневий генератор та котушки Тесла» учень 10 класу ОСШ № 86 Богдан Бондар. Присутні з захватом спостерігали, як у приладі без будь-яких проводів світяться лампи.

Яких тільки проблем не торкалися юні науковці! Енерго­зберігаючі технології, видобуток корисних копалин, збереження довкілля, нанотехнології, їхня роль у розвитку промисловості, сільського господарства, медицини, транспорту – такий далеко не повний перелік порушених тем.

Багато років очолює роботу секції «Фізика» Одеського територіального відділення Малої академії наук України доцент кафедри теоретичної фізики ОНУ імені І.І. Мечникова В.П. Олєйнік – ввічлива, компетентна людина, справжній професіонал. Хочеться побажати, щоб він і надалі очолював це наукове товариство, будучи взірцем самовідданості та натхнення для юних науковців. 

Це ж саме стосується і керівника секції «Астрономія», завідувача кафедри вищої та прикладної математики ОНМУ професора І.Л. Андронова.

Адже науково-дослідницька робота з фізики при вдалій організації дає можливість розширити та поглибити знання і тих учнів, які безпосередньо здійснюють дослідження, і тих, які слухають їхні доповіді. І головне: у плині досліджень створюється творча атмосфера, яка сприяє глибокому вивченню фізики, формуванню у шкільному віці компетентності майбутніх вітчизняних вчених.

Тож до нових зустрічей, допитливі й розумні наші учні!

Ніна БОРСУК, вчителька фізики й астрономії Сичавської ЗОШ I-III ст.

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті