Загадка доктора Ксав’є Давида

Другий рік поспіль до Одеси з міста-побратима Марселя приїздить доктор Ксавьє Давид – член Національної лікарської асоціації Франції. Він створив групу безперервної медичної освіти (аналог нашого факультету післядипломної) і був обраний її президентом при медичному факультеті в Нансі.

Ксав’є Давид є визнаним фахівцем із больового синдрому, має й диплом спеціаліста з гіпнозу. Працював за програмою «Лікарі без кордонів», викладав і консультував у лікарнях Пномпеня (Камбоджа) та Санкт-Петербурга (Росія).

– Торік наш французький колега брав участь у засіданнях круглих столів, присвячених сімейній медицині, анестезіології, травматології, неврології, терапії, де лікарям дуже часто доводиться зіштовхуватися з проблемами больових синдромів різного походження, – розповідає проректор Одеського національного медичного університету з міжнародних зв’язків, професор Валерія Марічереда. – Він досліджує механізми виникнення болю та розробляє рекомендації щодо алгоритму дій лікаря. Торік були чудові відгуки про його прийом. І тому цього року програма візиту доктора Давида ширша: він прийматиме пацієнтів у двох університетських клініках. В оголошенні, яке ми дали у ЗМІ, йшлося про шістьох пацієнтів на день. Але доктор приймає всіх, хто прийшов, причому безкоштовно. Дуже цікавим виявився його виступ під час смарт-форуму в Одеській національній академії харчових технологій, присвячений таємницям середземноморської дієти. Він також отримав пропозицію виступити на засіданні громадського університету третього віку, а потім провести семиденний семінар у Затоці.

Під час прес-конференції у доктора запитали, чому він займається благодійним прийомом хворих. Виявилося, що це пов’язано з подіями його особистого життя. Досить довго Ксав’є Давид і його дружина збирали гроші на забезпечення старості. Але дружина пішла з життя. І доктор вирішив не сидіти без діла, а попрацювати задля здоров’я людей, зокрема і в Одесі. Він самостійно оплачує дорогу та харчування, щоб не створювати додаткових проблем приймаючій стороні. Ось такий інтелігентний аристократизм притаманний цій незвичній людині. 

Професор Валерія Марічереда каже, що виступи Ксав’є Давида викликають великий інтерес у студентів завдяки поєднанню цікавої інформації з різних галузей медицини. Зокрема, доктор зосереджує їхню увагу на тому, що при больовому синдромі не можна впливати лише на фізичний стан хворого. Біль істотно змінює й психологічний стан пацієнта, тому треба уважно слухати хворого, щоб ніщо важливе не залишилося поза увагою лікаря. Тоді легше розібратися в ситуації, з’ясувати, які перешкоди в подоланні болю є у кожного пацієнта. Велике значення має й поведінка близьких і рідних. Якщо вони адекватно ставляться до проблем хворого, його видужання та подолання больового синдрому відбуваються швидше. 

– Теорія больового синдрому доктора Давида відрізняється від загальнопоширених уявлень, – веде далі Валерія Геннадіївна. – Але всі пацієнти різні, тому й допомогти їм можуть різні методи боротьби з больовим синдромом. Пан Давид спілкується з хворими таким чином, що вони заспокоюються, почуваються впевненішими й націленими на одужання. Це для мене є певною загадкою доктора. Коли я представляла його нашим студентам, то побажала, щоб за десять-двадцять років когось із них запросили прочитати лекції в Марселі з якоїсь незвичної, запропонованої ним самим, теми, і щоб ці лекції були такими ж цікавими та змістовними, як у доктора Давида. Впевнена, що так і буде. 

Выпуск: 

Схожі статті