3D-дебют

Врятувати світ. Заслужити визнання старших. Яка дитина про це не мріяла? Са­ме цьо­го бажає головний герой першого українського 3D-мультфільму «Мики­та Кожум’яка». Тринад­цяти­річний Микита, син відомого богатиря Кирила Кожум’яки, мріє здолати дракона, як це колись зробив його тато. Од­нак люди довкола до мрій підлітка ставляться скептично: адже той не успадкував богатирської сили свого батька…

Як уже повідомлялося, нещодавно в Одесі відбувся допрем’єрний показ анімаційної картини «Микита Кожум’яка». На нього завітали люди, які були причетні до створення першого українського повнометражного мульт­фільму. Вони розповіли про цікаві моменти, які виникали під час роботи. Однак у подробиці сюжету не вдавалися, мовляв, потім дивитися буде нецікаво.

– Унікальність «Микити Кожум’яки» полягає не в тому, що це перший український 3D-мультфільм, – вважає режисер стрічки Манук Депоян. – Важливо й те, які риси він виховує в дітях, як вони його сприймають. Для нас найголовніше – щоб наша робота сподобалася глядачеві. 

Діти, як відомо, – досить вимоглива публіка. Вони, хай і не напишуть розгромних рецензій, своє невдоволення можуть продемонструвати просто під час показу. А втім істерик малечі, попри пізній час, чути не було. Дітлахи із захопленням слідкували, як юний Микита Кожум’яка знаходив вихід із скрутних ситуацій. А дорослі глядачі сміялися з того, як кажан Едді (приятель головного героя) знаходив туди вхід.

«Микита Кожум’яка» вийшов на екрани українських кінотеатрів майже через дев’ять років після початку роботи над стрічкою. Авторам то бракувало фінансування, то виникали інші проблеми. Однак зараз всі складнощі позаду. Перший 3D-мультфільм українського виробництва нарешті побачили на батьківщині. А дуже скоро його покажуть у кінотеатрах п’ятнадцятьох країн світу.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті