Пенсії за особливі заслуги перед Україною

По роз’яснення щодо встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною ми звернулися до начальника управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області Олени Рудольфівни Родіної. 

Олена Родіна зазначила, що на території Одеської області майже 22 тисячам осіб встановлений цей вид пенсії.

Призначення і виплату пенсій за особливі заслуги регулює Закон України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною», який вступив у дію з 1 січня 2001 року. Цей документ досить чітко описує, хто має право на цей вид пенсії, як вона призначається і в яких розмірах (перелік нагород, які дають право на пенсію за особливі заслуги, див. таблицю).

Насправді пенсія за особливі заслуги є нічим іншим як надбавкою до основного виду пенсії, яку отримує людина: за віком, інвалідністю, в разі втрати годувальника, за вислугу років. Надбавку за особливі заслуги доплачують до всіх пенсій, за винятком соціальних.

Відповідно до статті 1 зазначеного Закону, пенсії за особливі заслуги встановлюються тільки громадянам України.

Розмір надбавки розраховується у відсотковому відношенні до прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, і становить від 20 до 40 відсотків прожиткового мінімуму. Визначається він залежно від заслуг, які розділені на кілька груп.

У разі смерті особи, яка мала право на пенсію за особливі заслуги відповідно до цього Закону, непрацездатні члени сім’ї померлого, зазначені у статті 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», мають право на встановлення надбавки до пенсії у таких розмірах: за наявності одного непрацездатного члена сім’ї – 70 відсотків, двох і більше – 90 відсотків надбавки до пенсії померлого годувальника або надбавки до пенсії, що могла бути йому встановлена.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті