Допомагають учасникам АТО

При Одеській обласній державній адміністрації функціонує Центр допомоги учасникам АТО. Його створено восени 2015 року за підтримки волонтерського десанту з Міністерства оборони України та Адміністрації Президента. Крім того, до центру входять найкращі волонтери Одеси та області. Тепер у них є повноваження і можливість впливати на процеси, брати участь у реформуванні соціальної та інших сфер. 

– Ми робимо з волонтерами спільну справу – продовжуємо допомагати нашим хлопцям. Але вже не тільки на фронті, а й удома, – розповідає керівник Центру та представник однієї з найвідоміших волонтерських організацій «Небайдужий народ» Наталя Кручиніна.

– Наш підрозділ займається збиранням і обробкою інформації щодо проблемних питань і потреб учасників АТО та їхніх сімей, підготовкою пропозицій щодо їх вирішення.

Крім того, Центр подає консультативну допомогу і сприяє сім’ям військовослужбовців в отриманні документів, необхідних для надання ветеранського статусу, при одержанні пільг і соціальних гарантій, лікуванні, реабілітації, адаптації, працевлаштуванні, професійній підготовці та підвищенні кваліфікації.

– З моменту відкриття структури до нас звернулося понад дві з половиною тисячі осіб, яким ми допомогли порадами та безпосередньою участю в їхніх справах. У більшості випадків є позитивний результат, – додає Наталя. 

Сьогодні отримання земельних ділянок та житла – серед основних проблем. Найбільша кількість звернень до Центру допомоги учасникам бойових дій стосуються саме земельних питань. 

В Одеській області за час проведення антитерористичної операції на отримання землі учасниками АТО та членами їхніх сімей подано понад 4300 заяв, надано близько 

трьох тисяч дозволів на розробку проектів землеустрою для відведення земель загальною площею 3944,28 гектара. 

Безпосередньо у власність військові вже отримали понад 900 земельних ділянок.

Але, як розповіла одна з координаторів Центру допомоги учасникам АТО в Одеській області Світлана Порічанська, часто проблема не тільки в органах влади, які відмовляються виділяти землю. Іноді й самі бійці не знають про основні кроки і законодавчі моменти. Тому понад дві тисячі консультацій було дано саме з питань отримання землі.

Що ж передусім треба знати, щоб стати власником земельної ділянки?

Якщо земля розташована в межах населеного пункту, слід звертатися до міської чи сільської ради, якщо за межами – до Геокадастру.

Згідно з законом, до заяви на отримання землі необхідно додати графічне зображення земельної ділянки. Інколи бувають ситуації, що приймають документи і без нього, але в більшості випадків це є основним приводом для відмови.

Щоб звернутися до Геокадастру, не обов’язково їхати до обласного управління, можна й до районного. Адреси, графічні зображення ділянок і необхідні документи є на сайті: ]]>http://land.gov.ua]]>. Також інформацію щодо вільних земельних ділянок можна знайти на публічній кадастровій карті України: ]]>http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta]]>.

– Що стосується житла, то завдяки нашій допомозі десять сімей учасників бойових дій отримали квартири та компенсації за них. Зокрема, придбали сироті солдату Юрію Купрієнку, який після випуску з дитбудинку постійно знаходиться на передовій, квартиру в одному з районів Одеської області, а також старшині 1-ї статті Костянтину Робульцю – в Одесі.  Наразі ми ведемо ще дванадцять сімей, які виказали бажання отримати компенсацію за житло. Крім того, 350 особам сприяли стати на квартирний облік, – розповідає Світлана.

Загалом за час діяльності Центру позитивно вирішено дуже багато різноманітних питань. 

Нещодавно старшому прапорщику Сергію Гончаренку допомогли встановити інвалідність другої групи. Дружині морпіха, що вже третій рік знаходиться в зоні бойових дій, допомогли безкоштовно зробити надскладну операцію з видалення злоякісної пухлини. Донечці загиблого військовослужбовця окремого батальйону спецпризначення Вадима Матросова за допомогою фахівців Центру зробили безкоштовну корекцію зору в Інституті очних хвороб та тканинної терапії ім. В.П. Філатова. Крім того, невдовзі його сім’ї перерахують компенсацію за неотримане помешкання. 

Таких прикладів дуже багато. Все вдалося завдяки копіткій роботі згуртованого колективу волонтерів. До речі, працюють вони за власним бажанням та безоплатно.

Також у Центрі діє гаряча лінія допомоги учасникам АТО. З усіх питань і проблем координатори готові проконсультувати за телефонами: (0482) 39-00-04 та (0482) 39-00-05. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті