До уваги наших пенсіонерів

Новий розмір виплат

На початку жовтня Верховна Рада України ухвалила реформування пенсійної системи, завдяки чому багато які пенсіонери області почали отримувати пенсії в розмірах вищих, ніж перед тим. 

Всі перерахунки були здійснені з 1 жовтня 2017 року і проводилися у два етапи. Перший – це осучаснення пенсій, тобто перерахунок раніше призначених пенсій з використанням єдиного показника заробітної плати, який використовується для призначення пенсій у 2017 році, на рівні 3764 гривні 40 копійок, а також показника вартості одного року страхового стажу на рівні одного відсотка, Другий – перерахунки у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму для  непрацездатних осіб до 1452 грн. Також із жовтня у повному обсязі відновлено виплати пенсій працюючим пенсіонерам.

Як результат, пенсії підвищено 534785 пенсіонерам області. Середній розмір пенсії збільшився до 2268,33 грн проти 1759,28 грн до перерахунку, середнє підвищення пенсійної виплати складає 556,75 грн.

Для кожного громадянина доплата визначається індивідуально, а її розмір залежить від таких показників, як стаж роботи та коефіцієнт заробітної плати. Всі перерахунки здійснюються в автоматичному режимі і не потребують особистого звернення до органів Пенсійного фонду. 

Проте, якщо громадяни бажають ознайомитися з матеріалами пенсійної справи або докладніше дізнатися про новий розмір пенсійної виплати, вони можуть звернутися до органів Пенсійного фонду України за місцем отримання пенсії. Всім фахівцям поставлено завдання забезпечити доступне інформування пенсіонерів про розміри їхніх пенсій. З цією метою, зокрема, залучено до проведення прийому додаткову кількість працівників, забезпечено виїзні прийоми за місцем проживання громадян. Також необхідну інформацію можливо отримати на веб-порталі послуг Пенсійного фонду та в телефонному режимі по гарячих лініях.

Олександр БУРЯЧЕНКО, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області

 

Коли праця була важкою роз’яснення спеціаліста

Як застосовувати нову редакцію Списків № 1 і № 2 для працівників, які вилучені з них, але мають відповідний стаж роботи у шкідливих та важких умовах праці?

Під час визначення права працівників на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що були чинними на період роботи особи.

 Під час обчислення стажу роботи у шкідливих умовах праці працівників, професії та посади яких передбачено Постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 р. № 461 (далі - Постанова 461), потрібно користуватися Порядком застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим наказом Мінпраці України від 18.11.2005 р. № 385.

 Особливо це стосується тих працівників, які мають певний стаж роботи, що дає їм право на пенсію за віком на пільгових умовах, однак у Постанові 461 їхніх професій чи посад немає.

 Отже, якщо працівник, який мав право на пенсію за віком на пільгових умовах до набрання чинності Постановою 461 (до 03.08.2016 р.), продовжує працювати за професією чи посадою, яку в Постанові 461 не зазначено, пільговий стаж йому зараховується до 02.08.2016 р. включно.

 Відповідно до підпункту 2 пункту 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», окремим категоріям працівників залежно від умов праці за результатами атестації робочих місць можуть призначати пенсії за рахунок коштів підприємств та організацій, але не раніше ніж за п’ять років до досягнення віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Чи зараховується до страхового стажу під час виходу на пенсію період, за який людина отримувала страхову виплату у зв’язку з ушкодженням здоров’я на виробництві?

 Особи, які одержують щомісячні страхові виплати відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», крім осіб, що одержують виплати у зв’язку зі смертю годувальника, та непрацюючих осіб, які одержують пенсії по інвалідності від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню.

 Отже, період, коли особа одержувала страхові виплати, буде враховано для призначення пенсії.

Олександр СЕЛЕЦЬКИЙ, начальник юридичного управління Головного управління пенсійного фонду України в Одеській області

 

Відрахування при купівлі-продажі нерухомого майна

Щоб забезпечити своєчасну виплату пенсій, законодавством визначені джерела наповнення бюджету Пенсійного фонду, в тому числі надходження від сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій. 

Було внесено зміни, зокрема до Законів України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» та «Про нотаріат», щоб удосконалити порядок сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна.

Здійснення нотаріального посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна і раніше передбачалося тільки за наявності документального підтвердження сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування. Відтепер запроваджується щоквартальне подання нотаріусами до органів Пенсійного фонду України звітності про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна в порядку та за формою, визначеними Кабінетом Міністрів України. 

Встановлено, що звіти подаються нотаріусами до органу Пенсійного фонду України за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса.

Сплата збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна платниками здійснюється також за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса.

Змінами передбачено, що на обґрунтовану письмову вимогу органів Пенсійного фонду України нотаріуси протягом 10 робочих днів надаватимуть довідки про суму нотаріально посвідчених договорів, які необхідні виключно для перевірки дотримання законодавства з питань сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування. 

Крім того, на запити Пенсійного фонду України та його територіальних органів надаватиметься інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України. 

Зазначені зміни набрали чинності з 11 жовтня 2017 року.

Тож у органів Пенсійного фонду України тепер є реальна можливість контролювати повноту сплати збору з операцій з купівлі-продажу нерухомого майна. 

Людмила ПУГАЧОВА, заступник начальника управління – начальник відділу забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного управління Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті