Проблеми державної фінансової підтримки інгаляційної анестезії

Територіальне управління Рахункової палати України по Одеській, Миколаївській та Херсонській областях в рамках аудиту ефективності використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання витратних матеріалів для закладів охорони здоров’я та лікарських засобів для інгаляційної анестезії провело дослідження даного питання на рівні Одеської області. 

Результати аудиту засвідчили, що бюджетна програма певною мірою фінансово підтримала комунальні заклади охорони здоров’я Одеської області в частині надання медичної допомоги із застосуванням інгаляційної анестезії – анестетиків нового покоління, зокрема Севофлурану, який сьогодні є найбезпечнішим для здоров’я пацієнтів. 

Слід зазначити, що обмежені обсяги субвенції дозволили впродовж останніх трьох років лише частково забезпечити в Одеській області потребу у лікарських засобах для інгаляційної анестезії (у середньому 37% від потреби). Це й стало однією з головних причин того, що частка операційних втручань з інгаляційною анестезією у загальній кількості операцій з анестезією була досить низькою. Тому питома вага операцій із застосуванням інгаляційної анестезії у їх загальній кількості, що проведені, зокрема, Одеською обласною дитячою клінічною лікарнею, не перевищила 0,5%. 

Певна проблема є в тому, що законодавство дозволяє використовувати кошти зазначеної субвенції не лише на придбання лікарських засобів і витратних матеріалів для інгаляційної анестезії, але й на витратні матеріали (вату, бинти, шовний матеріал тощо) для надання інших видів медичного обслуговування. Це безумовно, знижує ефективність державної підтримки надання медичної допомоги із інгаляційної анестезії, а отже і доступність цих послуг для населення. 

Результати аудиту також засвідчили, що станом на 01.10.2017 в Одеській області не розподілені між закладами охорони здоров’я 59 флаконів Севофлурану та 10 датчиків кисню КЕ25, закуплених коштом субвенції 2016 року, а також 148 флаконів цього анестетику та витратні матеріали, що були закуплені у лютому та травні 2017 року. 

Слід також зазначити, що розробка Регіональної програми придбання витратних матеріалів для закладів охорони здоров’я та лікарських засобів для інгаляційної анестезії, або включення заходів з надання медичної допомоги із інгаляційної анестезії до складу інших Регіональних програм, дасть змогу певною мірою підвищити частку операційних втручань із застосуванням анестетиків нового покоління. 

О. Ткач, начальник відділу територіального управління Рахункової палати України по Одеській, Миколаївській та Херсонській  областях

Фото з мережі Інтернет                                   

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті