«Євробляхи» - пільги закінчаться в травні

Кабмін  вніс ясність у питання про «євробляхи», яке неодноразово розігрівало соціальний градус у суспільстві ще восени минулого року. Саме тоді з’явився новий закон про акцизи на розмитнення легкових автомобілів, а також про посилення контролю над користуванням машинами на європейській реєстрації. Пристрасті навколо оподаткування легковиків-“євроблях” , як ми пам’ятаємо, кипіли неодноразово.  Справа доходила до перекриття кордонів, трас, маршів на столицю і навіть створення громадської організації « Авто - Євро — Сила», голова якої на знак протесту навіть спалив свій позашляховик.

 Наразі власники іномарок на єврономерах все активніше користуються пільговим режимом  розмитнення та оформлення свого автомобіля. Одеські митники вже оформили близько тисячі транспортних засобів на загальну суму шістдесят мільйонів гривень. Але є й такі “євробляхери”, які не розібралися у законі і попри усі розумні аргументи, досі чекають на нові подарунки від уряду, забуваючи, що податки у державі повинні сплачувати усі без винятку громадяни.

 Виконувач обов’язків начальника митного поста «Спеціалізований» Одеської митниці державної фіскальної служби Юрій Савчук наголошує, що затверджена урядом  нова модель обкладання акцизним податком автомобілів-іномарок потребує детального роз’яснення саме тому, що  оперативне проведення операції розмитнення таких авто несе власникам “євроблях” чимало пільг. 

 На думку Юрія Савчука, «євробляхери” повинні вчасно оцінити свій шанс, щоб потім не витрачати зайві гроші та емоції на розмитнення:

- Законом встановлено пільгову п’ятдесятивідсоткову знижку на акцизний податок, яка діє протягом  дев’яноста днів з моменту набуття чинності урядового нормативного акту. Наразі хочу відзначити, що з 23-го травня почнемо проводити розмитнення вже на загальних засадах за повними ставками акцизного податку. Звільнення від адміністративної відповідальності у цей період буде ще дійсним.  Юрій Савчук звертає увагу користувачів авто на єврономерах на такий момент:

- Тимчасове   транзитне ввезення авто після закінчення  відтермінування знову буде обертатися притягненням до адміністративної відповідальності за порушення митних правил. За це правопорушення, згідно  складеним протоколам, наступають більш жорсткі санкції, які передбачають штрафи від 34 до 170 тисяч гривень.

 На митниці підкреслюють, що всі обмеження щодо продажу і реєстрації транспортних засобів з європейською реєстрацією  наразі знято, але передбачену законом пільгу на сплату акцизного податку можна використати тільки одного разу. 

 Митники, розуміючи хвилювання  власників “євроблях,” відповідально підійшли до організації процесу розмитнення, усі їхні дії чітко оптимізовано.

Сьогодні  митниця оперативно надає повний спектр необхідних послуг з розмитнення та реєстрації і сертифікації авто, зазначає начальник Управління організації митного контролю Одеської митниці ДФС  Андрій Артеменко:

 На території  сервісу «Автохаб»  наші співробітники  здійснюють видачу свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, необхідного для постановки на облік в сервісному центрі МВС, який і проводить остаточну реєстрацію авто та видає власнику номери і технічні паспорти.

 І ще така деталь - щоб оформити транспортний засіб на номерах європейської реєстрації зовсім не потрібно приїжджати до митниці.  Митне оформлення цілком можна здійснити в електронному вигляді. 

 - Наразі майже сто відсотків митних декларацій оформляється саме у такий безконтактний спосіб,- підтверджує цей факт  Андрій Артеменко, - власнику євроавто необхідно спочатку подати до сервісного центру митну декларацію, а вже потім, коли митниця буде готова оформити  транспортний засіб, він отримає повідомлення про проведення фізичного огляду автівки, яке ми проводимо протягом короткого проміжку часу.

 Державний інспектор відділу митного оформлення  митного поста «Спеціалізований» Олександр Бахчиванжи детально обстежує весь ланцюжок, спрямований на прискорення   розмитнення: 

- Транспортний засіб за нашим викликом прибуває до зони митного контролю, ми проводимо  огляд, фіксуємо усі технічні характеристики автівки, проводимо фотографування, після чого вносимо усі дані до автоматизованої системи митного оформлення.  Не на останньому місці відповідність автівки екологічним нормам. Увесь цей процес проходить оперативно, без тяганини.

 Отож, «евробляхерам” необхідно діяти оперативно, а не тягнути до останнього в надії на нові поблажки. Нерішучість  обернеться додатковими витратами на реєстрацію власної “євробляхи”.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті