Від Дунаю до Бугу - від Бугу до Дунаю

КВІТИ – РІДНОМУ МІСТУ

У перших числах вересня Рені традиційно відзначає свій день народження. Цього року місту "стукнуло" 458 років, хоча краєзнавці й археологи стверджують, що перше поселення на березі Дунаю виникло ще до нашої ери. Як би там не було, а літочислення ведеться від першого письмового згадування, яке відноситься до 1548 року.

День міста відзначається традиційно в парку, де проходить конкурс квітів і декоративно-прикладного мистецтва – у ньому беруть участь школи, позашкільні установи, а також всі бажаючі. Концерт просто неба, конкурс дитячого малюнку на асфальті, спортивні змагання юнацтва, виступ духового оркестру на міській площі, атракціони й неодмінно феєрверк – так ренійці звикли відзначати день народження міста.

У сучасного Рені, населення якого становить 20 тисяч чоловік, чимало проблем, пов'язаних із відсутністю прямого залізничного сполучення, що, в свою чергу, негативно позначається на роботі найбільшого підприємства – морського торговельного порту. Як у будь-якому іншому населеному пункті, постійно стоять на порядку денному проблеми комунального господарства, наповнення бюджету, благоустрою. Проте, життя форпосту України на Дунаї триває – завдяки тим людям, які тут трудяться, творять, виховують дітей.

Антоніна БОНДАРЕВА

ОДЕЩИНА ЧЕКАЄ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Завтра передбачається робочий візит Президента України Віктора Ющенка до Придунав’я.

У програмі – відвідини Спасо-Преображенського собору у Болграді, участь у фестивалі національних культур “Наша Бессарабія”, що пройде на центральному майдані міста, знайомство з роботою сільськогосподарського підприємства імені Суворова, зокрема, огляд його виноградних плантацій.

У селі Криничному Болградського району передбачено проведення Президентом України наради з керівництвом області.

У центрі українського Придунав’я – місті Ізмаїлі – Віктор Ющенко має намір подивитися просто неба, на живописному дунайському березі оперу Гулака-Артемовського “Запорожець за Дунаєм”.

На контролі у губернатора 12 ВЕРЕСНЯ ГОЛОВА ОДЕСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ІВАН ПЛАЧКОВ ВІДВІДАВ ОСТРІВ ЗМІЇНИЙ

Як відомо, він територіально належить Кілійському району та використовується як стратегічний об’єкт. Територія острова розподілена між Міністерством транспорту України, прикордонною службою та комунальним підприємством “Острівне”. Іван Плачков у супроводі начальника відділу з питань взаємодії із правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи ОДА Сергія Самойленка, генерал-лейтенанта Віктора Мишаковського та директора КП “Острівне” Віктора Острогляда оглянув маяк, причал, інші об’єкти. Голова облдержадміністрації залишився незадоволеним станом чистоти на острові та умовами проживання тамтешніх працівників. Іван Плачков доручив директору КП “Острівне” Віктору Острогляду провести на острові прибиральні роботи. Адже унікальність цього шматочка землі не повинна страждати через недбалість.

РУХ ТРАНЗИТНИХ ПОЇЗДІВ ВІДНОВЛЕНО

Набула чинності угода між Українською залізницею та державним підприємством «Залізниця Молдови» про організацію руху транзитних товарних поїздів територією Придністров’я на вітці Кучурган (Роздільнянський район) – Кеушень (Республіка Молдова).

Таку заяву оприлюднило цими днями Міністерство транспорту та шляхового господарства сусідньої країни. Документ підписано сторонами на період до 31 січня 2007 року. Він встановлює технічні й технологічні основи організації руху транзитних товарних поїздів на даному відтинку, включаючи безпеку руху та порядок несення відповідальності за затримку руху, збереження рухомого складу й вантажів.

Угода – це підсумок робочого візиту молдовської делегації до Києва, що відбувся 4-5 вересня.

Нагадаємо, що з березня поточного року рух 40-кілометровою придністровською віткою було заблоковано через неузгодженість у митних правилах. Врешті того низка підприємств України, і зокрема Ренійський морський торговельний порт, зазнали багатомільйонних збитків.

ЮЖНЕ

ОПРАЦЬОВУВАТИМУТЬ СПІЛЬНІ ДІЇ

«Раф енд реді 2006» – за такою назвою завтра, 17 вересня, поблизу Одеси розпочнуться антитерористичні навчання, в яких візьмуть участь 250 фахівців із України, Грузії, Азербайджану, Молдови та США.

Їхня мета – опрацювати спільні дії аварійно-рятувальних підрозділів країн-учасниць ГУАМ і національної гвардії штату Каліфорнія в разі виникнення надзвичайних ситуацій, спричинених можливими терактами, і під час ліквідації їх наслідків.

Навчання проходитимуть в акваторії Аджалицького лиману, на територіях нафтотерміналу Южний, залізничної станції Порт Южний і Южненського автотранспортного підприємства.

Україну на навчаннях представлятимуть рятувальники МНС, фахівці Мінохорони здоров’я (медичних катастроф), МВС, Міноборони, СБУ та Мінтрансзв’язку.

ОДЕСА

ОГОЛОШЕНО ДОГАНУ ГОЛОВНОМУ ЛІКАРЕВІ

За перше півріччя 2006 року в місті вдвічі зросла перинатальна та дитяча смертність (порівняно з відповідним періодом 2005 року). При середньоміському показнику перинатальної смертності – 13,6%, найгірші показники в комунальній установі «Пологовий будинок № 2» – 20% і в його структурному підрозділі – жіночій консультації № 3 – 26,2%.

Такі показники стали можливими у зв’язку з тим, що головний лікар КУ “Пологовий будинок № 2” А. Лучков формально ставиться до розгляду кожного випадку смертності немовляти та мертвонародження: неналежним чином організовано з’ясування причин, розробку профілактичних заходів, аналіз провини відповідальних осіб.

На апаратній нараді управління охорони здоров’я Одеської міської ради з питань профілактики перинатальної смертності в місті роботу в КУ “Пологовий будинок № 2” вирішено вважати незадовільною.

З урахуванням викладеного, розпорядженням Одеського міського голови за неналежне виконання службових обов’язків Анатолію Лучкову – головному лікареві Комунальної установи “Пологовий будинок № 2” – оголошено догану.

НОВЕ ТВОРЧЕ ОБ’ЄДНАННЯ

В Одесі запрезентовано нове творче об’єднання – «Право слово». До нього ввійшли журналісти, що спеціалізуються на правовій тематиці, відстежуючи діяльність міліції, прокуратури, судів тощо.

Підтримку надала громадська організація “Патріот” під керівництвом генерал-лейтенанта міліції, екс-начальника облУМВС Григорія Єпура, до якої належать здебільшого ветерани правоохоронних органів.

Основним завданням об’єднання його голова Ірина Долматова називає формування ефективної системи взаємодії журналістів та представників правоохоронних органів, підвищення професійності у висвітленні правової тематики. Для цього, крім “круглих столів”, зустрічей із ветеранами правоохоронних органів і адвокатами, планується в жовтні відкрити “Школу кримінальної журналістики”. До неї запрошують і журналістів, і силовиків: одні там здобудуть повніше уявлення про роботу правоохоронних органів, інші – про специфіку роботи журналістів.

КІЛІЙСЬКИЙ РАЙОН

ГОЛОВНА ПРИЧИНА – ЗАМУЛЮВАННЯ

Близько 200 тисяч гривень складає заборгованість за заробітною платою в Усть-Дунайському морському торговельному порту.

Зараз тут трудяться 450 чоловік, середня місячна зарплата складає 750 гривень. За шість місяців поточного року підприємство, що спеціалізується на рейдовому перевалюванні вантажів, зменшило обсяги робіт майже на 70 відсотків порівняно з аналогічним періодом минулого року. А відвантаження зерна взагалі скорочено удвічі. Головна причина – замулювання глибоководного суднового ходу Дунай – Чорне море.

З метою ліквідації заборгованості за зарплатою адміністрацією порту досягнуто домовленості з “Укрсоцбанком” про надання кредиту з умовою повернення за овердрафтом.

ОВІДІОПОЛЬСЬКИЙ РАЙОН

ГОСТІ З ТЧЕВСЬКОГО ПОВІТУ

Ось уже кілька років овідіопольці підтримують дружні взаємини зі Тчевським повітом Поморського воєводства Республіки Польща.

Наприклад, влітку у Тчеві побувала делегація на чолі з головою райради Володимиром Левчуком і Овідіопольським селищним головою Валентиною Гоменюк. Культурні надбання причорноморців представив народний хор “Райдуга”. А цими днями вже Овідіополь приймав спочатку молодіжну, а потім і офіційну делегації зі Тчева. До її складу належали голова ради депутатів Тчевського повіту Станіслав Аккерман, його заступник Роман Мільчевський, директор відділу стратегії, промоуції та управління з надзвичайних ситуацій Володимир Мрачковський та інші посадовці.

Польські гості ознайомилися з економічним, культурним і спортивним потенціалом Овідіопольського району. Підписано договір про співпрацю з селищем Авангард.

ІЗМАЇЛ

ПОСТАЛА ТРАНСПОРТНА ПРОБЛЕМА

Виконком Ізмаїльської міськради ухвалив з 16 вересня підвищити вартість проїзду в маршрутних таксі з 75 коп. до 1 гривні.

Зміна не зачепить лише один маршрут, яким користуються здебільшого дачники-пенсіонери. Не зміниться й вартість проїзду автобусами загального користування: загальнообласний тариф залишається на рівні 50 копійок.

Зненацька постала інша транспортна проблема. Основний “гравець” – ВАТ “Ізмаїлавтотранс”, на частку якого припадає до 60% міських пасажирських перевезень, – за два дні до закінчення дії договору про пільгове перевезення пасажирів автобусами загального користування у звичайному режимі та за день до проведення чергового конкурсу на пільгові перевезення заявив про свою відмову брати участь у ньому і відкликав документи. Оскільки інших претендентів на цей вид послуг не було, над пільговими перевезеннями нависла загроза зриву. Виручили інші автооб’єднання, погодившись до врегулювання ситуації перевозити пільговиків.

ТАТАРБУНАРСЬКИЙ РАЙОН

ПОЗНАЧЕНО ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

В райдержадміністрації проведено «круглий стіл» із представниками низки політичних партій та громадських організацій, у роботі якого взяли участь в.о. голови РДА А. Мусихін, голова райради Н. Кожухаренко, їхні заступники, керівники управлінь і відділів РДА.

З інформацією про підсумки минулих жнив виступив А. Мусихін, відзначивши позитивні чинники, що вплинули на вагомі досягнення. Також він загострив увагу на тому, що деякі господарства, зібравши непоганий урожай, не квапляться розраховуватися за оренду земельних паїв. З увагою до названих фактів і цифр позначено перспективи розвитку району та наповнення сільських бюджетів.

За питаннями приготувань до зимового сезону й будування об’єктів соціальної сфери виступили інші керівники.

Під час обговорення доповнення й зауваження внесли представники низки політичних партій та громадських організацій А. Коровель, В. Донкоглов, П. Рибін, Т. Кошельнік, Д. Арсеній, В. Сидоренко, І. Белінський та інші.

ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКИЙ РАЙОН

ЗА СІМНАДЦЯТЬМА ПРОФЕСІЯМИ ТА СПЕЦІАЛЬНОСТЯМИ

Близько 1700 громадян отримали з початку поточного року комплекс соціальних послуг із їх матеріальним забезпеченням.

Про це повідомив редакції заступник директора Великомихайлівського районного центру зайнятості Володимир Долгов. Відтак рівень безробіття вдалося істотно знизити. Цьому сприяли активізація виробничої діяльності сільськогосподарських підприємств і правильна, добре організована робота самого центру. Традиційними стали щомісячні дні інформації, наради, семінари, зустрічі з керівниками підприємств, жителями населених пунктів. Безробітні мають змогу навчатися за сімнадцятьма професіями та спеціальностями, розширено перелік напрямів підвищення кваліфікації фахівців. У такий спосіб у районі охоплено понад 80 відсотків незайнятих людей.

РОЗДІЛЬНА

ВІДСВЯТКУВАЛИ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ

143-тю річницю з дня заснування Роздільної відзначили її мешканці. Основне дійство проходило ввечері на площі біля районного Палацу культури.

Міський голова Б. Кіндюк привітав усіх присутніх зі святом, побажавши місту розквіту на багато років. Із вітальними словами виступили ветеран Великої Вітчизняної війни, визволитель Роздільної, почесний громадянин міста Р. Агріков і місцева поетеса Галина Самсонова.

Перед концертом роздільнянці мали змогу відвідати виставкові експозиції квітів і робіт народних майстрів.

Концертну програму розпочала народна хорова капела “Світоч”. З вітаннями та музичними подарунками прибули гості з міста Білгорода-Дністровського: Денис Болдишев, танцювальний колектив “Бессарабський сувенір”. Приємною несподіванкою для роздільнянців і гостей свята був вихід на сцену народного артиста України Миколи Свидюка, який усіх зачарував своїми піснями.

Закінчилося святкове дійство феєрверком, який осяяв нічне небо.

САРАТСЬКИЙ РАЙОН

УКРАЛИ «СУВЕНІР»

Просто з поля одного з господарств району, що спеціалізується на вирощуванні винограду, невідомі поцупили 230 кг солодких ягід сорту «сувенір».

Проведене працівниками Саратського райвідділу міліції опрацювання дало наслідки. Міліція затримала непрацюючих 21-річного Геннадія, 23-річну Зінаїду та 20-річну Лілію. Ця кримінальна трійка, як з’ясувалося, і вкрала “сувенір”. З’їсти або продати його злодії не встигли. Вкрадений виноград повернуто господарям. Сума збитку встановлюється.

Выпуск: 

Схожі статті