Больові точки ізмаїла

…Минулого літа мені довелося побувати в Іллічівську. Ходив по місту, бачив його новобудови, упорядкованість, і замислився: а чим гірше моє рідне місто, мій Ізмаїл? І не дивно, що під час виборів ізмаїльці віддали пріоритет тим, хто пропонував конкретні програми відродження міста, його благоустрою. Про них говорили люди і під час «ходіння влади у народ», як в Ізмаїлі називають регулярні зустрічі мера Георгія Миколайовича Дубенка з жителями того чи іншого міського округу, мікрорайону. Це дозволило конкретизувати програму дій у даному напрямі.

Почали з послідовного контролю за роботою відповідних служб і чітких вимог за якість виконуваних заходів. І вже сьогодні можна спостерігати перші підсумки. Зараз підготовка міського комунального господарства до зими триває планомірно. Цими днями у міськвиконкомі відбулася нарада з керівниками комунальних служб. Висловлювалися критичні зауваження на адресу енергопостачальної структури. Нагадали про те, що особливо в осінньо-зимовий час стають звичними відключення електроенергії, перепади напруги то в одній, то в іншій частині Ізмаїла. Начальник Ізмаїльського району електромереж Леонід Ружицький запевнив, що з боку ІРЕМ сьогодні вживаються необхідні заходи для позитивного вирішення цього питання і поінформував, що на найаварійніших ділянках провадиться заміна старих ліній на нові, кабельні.

Побудовано нову кабельну лінію 0,4 кв довжиною 900 метрів на вулиці Чехова, у районі будинків 87 – 117. Саме на тій дільниці, де опори, що простояли понад 40 років, буквально згнили, були постійними пориви електропроводів. Нова лінія набагато довговічніша, захищена несучою ізоляцією, що значно зменшує її вразливість від погодних умов. Передбачена також можливість «накидів» самовільних електровідводів. На фасадах будинків встановлено електронні лічильники, які дають можливість знімати показання, не заходячи у двір.

Під кінець року по Ізмаїлу кабельні лінії будуть прокладені протягом 6 кілометрів, до кінця 2007-го додасться 10 км.

Ще одна болюча точка Ізмаїла – смітники. Цими днями мер міста Георгій Миколайович Дубенко звернувся до ізмаїльців з проханням провести в Ізмаїлі суботник щодо благоустрою.

Жителі міста відгукнулися на заклик. Були проведені роботи щодо наведення порядку на території Парку пам'яті, спорудженого на місці колишнього цвинтаря; ізмаїльцями наводився порядок за місцем проживання. Долучилася до роботи практично більшість представників організацій і підприємств міста.

Як поінформував нас заступник голови міськради Олег Федорович Дімов, який курирує питання комунально-житлового господарства, сьогодні розглядаються також варіанти в'їзду до Ізмаїла з боку Одеси. Буде проведено реконструкцію алей і зупинок.

На депутатських комісіях буде розглянуто питання про освітлення в'їзду в місто.

Усе це можна вважати добрим початком на шляху до повернення колишньому повітовому місту слави центру української Бессарабії, перетворенню його з засміченої глушини на справжню перлину на Дунаї. Таку мету ставить сьогодні керівництво міста, і ізмаїльці, які стомилися від бездіяльності і прожектерства, підтримують ці, поки що перші, але значні кроки до поставленої мети. Ну, а поки що тривають останні готування до приїзду Президента України в Придунав’я, який, як відомо, намічено на 17 вересня. На повен хід зараз провадиться благоустрій паркової зони в районі Діорами, там, де планується встановлення сцени для показу в Ізмаїлі опери «Запорожець за Дунаєм» 17 вересня, на яку запрошено Президента України.

Выпуск: 

Схожі статті