Громада вирішила. Що далі?

Нове медобладнання для райлікарні

Завдяки «Народному бюджету» багато що зроблено в районі для покращення медичного обслуговування. Зокрема, одним із пунк–тів програми є придбання обладнання для центральної районної лікарні.

Нещодавно надійшла приємна звістка про те, що до закладу доставлено нову рентгенографічну установку.

– Обладнання, яким раніше провадилися обстеження, було встановлено ще за радянських часів. Зрозуміло, що апаратура зносилася. Щоб зробити рентгено–графічний знімок, потрібно було збільшувати напругу електроенергії, а це підвищувало ступінь опромінення. Тому при формуванні програми «Народний бюджет» ми вирішили, що для лікарні необхідна нова цифрова рентгенустановка. Ось, як бачите, ми її вже й доставили з Одеси, – розповідає головний лікар Сергій Ткаченко.

До нашої розмови долучився й лікар–рентгенолог Юрій Макаров:

– Про новий рентгенографічний апарат мріяли вже давно. І дуже задоволені тим, що мрія збулася. Цифровий апарат дасть змогу здійснювати більшість видів обстежень і отримувати високоякісні зображення м’яких тканин і кісткових структур пацієнта в положеннях лежачи, сидячи, стоячи. Окрім цього, апарат малодозовий. Тож проходячи обстеження, пацієнти отримуватимуть мінімальну кількість опромінення.

Найближчим часом приїде фа–хівець із заводу–виготовельника, аби встановити й налаштувати апаратуру.

Окрім цього, згідно з програмою «Здоров’я Одещини–2012», ініційованою губернатором Едуардом Матвійчуком, до ра–йонної лікарні привезли й інше медичне обладнання. Список його досить солідний.

Тетяна ГРАБОВЕНКО, Савранський район

«З днем народження, нова школо!»

Ці слова від щирого серця промовила директор Новопетрівської загальноосвітньої школи I–III ступенів Катерина Максимівна Лаптієнко під час урочистого відкриття нового приміщення 24 жовтня.

Довго і нелегко споруджували навчальний заклад. Перший камінь заклали ще 23 роки тому, та спромоглися підняти лише стіни. Добре, що накрили їх дахом. Здати об’єкт в експлуатацію вдалося завдяки регіональній програмі «Народний бюджет», ініційованої губернатором Одещини Едуардом Матвійчуком.

На урочисте відкриття були запрошені начальник управління освіти і науки облдерж–адміністрації Тетяна Лазарєва та депутат обласної ради Олександр Пресман.

Звертаючись до присутніх з вітальним словом, голова Велико–михайлівської районної ради Віталій Гірін передусім подякував всім людям, причетним до завершення будівництва школи: керівникам області Едуарду Матвійчуку та Миколі Пундику, депутату облради Олександру Пресману, голові райдержадміністрації Михайлу Вишнякову, його заступникові Ігорю Стебловському та будівельникам на чолі з директором ТОВ «Коланд» Миколою Дерев’янком. Зайве, мабуть, і говорити скільки сил та енергії доклали ці люди для вчасного відкриття красуні–школи. Багато трудилися педколектив навчального закладу учні та їхні батьки під час упорядкування території. Бувало, що влітку працювали до пізньої ночі.

Всю історію будівництва школи не з розповідей знає Тетяна Лазарєва, яка свого часу працювала у Великомихайлівському райвідділі освіти і брала участь у закладенні першого каменя новобудови.

– Уже два покоління випускників вийшли б з Новопетрівської школи, – сказала Тетяна Олександрівна. – Але тільки сьогодні ми можемо привітати учнів з тим, що вони будуть навчатися в кращих умовах та зі значно кращою матеріальною базою.

– Сьогодні нам може позаздрити вся Одещина, вся країна, – звернувся до новопетрівців депутат облради Олександр Пресман. – Адже про таку красуню–школу лише мріють багато дорослих і дітей. Незабаром жителів Великомихайлівського району чекає ще одна приємна подія – відкриття пункту пропуску «Гребеники». З цією метою з обласного бюджету було виділено мільйон гривень. Більше того, враховуючи прохання людей, вже сьогодні є домовленість про те, що пункт працюватиме цілодобово. Тож громадяни матимуть змогу перетинати кордон у будь–який час дня і ночі.

Депутат обласної ради також виконав приємну місію – вручив директору навчального закладу ключі від новенького шкільного автобуса.

І ось – урочиста мить: ще один (символічний) ключ від школи Катерині Лаптієнко передає керівник будівельної бригади Микола Дерев’янко. Почесні гості перерізають стрічку, і галаслива малеча заповнює коридори та класи! Радіють діти, їхні батьки та вчителі. Адже, справді, повною мірою відчути щастя новосілля можуть лише ті, хто багато років працював у стареньких приміщеннях. Тож нехай і в майбутньому з Новопетрівської школи виходять стипендіати Кабінету Міністрів України, переможці різноманітних обласних, всеукраїнських і навіть міжнародних конкурсів, якими нині пишається педколектив. Для цього у навчальному закладі створено всі умови!

Олена ХАРЧЕНКО,власкор «Одеських вістей»,Великомихайлівський район

На радість

сільським дітлахам

Жителі Олександрівської сільради під час планування програми «Народний бюджет» одразу визначилися із пріоритетами: для їхній дітей у селі потрібен дитсадок. Для цього вирішили використати частину незадіяного приміщення місцевої школи.

Ремонтні роботи проводилися за кошти районного бюджету, і на цю справу було виділено понад сто тисяч гривень. У приміщеннях, відведених для повноцінного функціонування підготовчої групи дітей–п’ятирічок (а це перевдягальня, велика та яскрава кімната для розваг, їдальня, простора спальня і туалет), зроблено все добротно і зі смаком. Проведено всі енергоощадні заходи. Загалом приміщення садочка облаштовано за сучасними європейськими стандартами: великі металопластикові вікна, м’які двоярусні ліжечка, нова дошка для письма, парти, стільчики, шафки для одягу, на підлозі – килими. Усе це – для підготовчої групи із 20 дошколят.

На подвір’ї – дитячі спортивні турнікети, гойдалки. Усе це вельми тішить малечу. Дитячий майданчик облаштовано за кошти місцевого бюджету, на що використано 40 тисяч гривень. Проте для повного завершення робіт коштів все ж таки не вистачило. Тож громада звернулася по допомогу до благодійного фонду Івана Фурсіна. Підтримка з його боку не забарилася, і невдовзі була побудована різнобарвна огорожа навколо дитячого майданчика, викладена тротуарною плиткою доріжка, над порогом облаштовано піднавіс.

Тож відкриття дитсадка для олександрівців стало справжньою великою і радісною подією. На свято завітали голова райдерж–адміністрації Наталія Куртогуз, керівник програми «Народний бюджет» у Ширяївському районі Іван Фурсін, начальник відділу освіти райдержадміністрації Вадим Шерен. Тут їх радо зустріли короваєм на вишитому рушнику.

Багато гарних та щирих слів вітань і побажань було від гостей свята на адресу малюків, вихователів та батьків. Ті, своєю чергою, дякували районній владі за увагу і ту добру справу, яку зроблено спільними зусиллями. А школярі молодших і середніх класів новоствореного навчально–виховного комплексу підготували для всіх гарну концертну програму.

Потім Наталія Куртогуз та Іван Фурсін разом із Олександ–рівським сільським головою Віталієм Лебедем, директором НВК Аллою Чопікян оглянули приміщення. Вони залишились задоволеними якістю виконаних ремонтних робіт і запросили батьків разом з дітьми до кімнат, аби переконатися, що в оновленому закладі створено сучасні умови для навчання і виховання сільських дошколят.

Тетяна ПОГОРЄЛОВА, Ширяївський район,,

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті