Пенсії – модернізація і реформування

На виїзній розширеній колегії при начальникові головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області Олександрі Буряченку, що проходила 6 лютого в Любашівці, було підбито підсумки роботи органів ПФУ в 2016 році і обговорено завдання на поточний рік в плині реалізації державної політики у сфері пенсійного забезпечення. У засіданні взяли участь перший заступник голови правління Пенсійного фонду України Микола Шамбір, голова райдержадміністрації Тетяна Скапровська, а також керівники територіальних управлінь Фонду в області.

 Насамперед, начальник ГУ ПФУ Одещини Олександр Буряченко поінформував, що протягом 2016 року забезпечено стабільне фінансування та своєчасну виплату пенсії 630 тис. пенсіонерів на загальну суму близько 13 млрд грн. Завдяки проведеним розрахункам з 1 січня 2017 року середній розмір пенсії по області збільшився до 1764 гривень. Внаслідок активної співпраці з органами державної фіскальної служби і державної служби з питань праці минулоріч легалізовано 755 робочих місць. До бюджету Фонду області додатково надійшло єдиного соціального внеску на суму 1445,2 тис. грн. Загалом основні завдання виконано у повному обсязі. 

Очільник відомства також поділився планами оптимізації підвідомчих підрозділів. За його словами, з наявних 26 залишаться головне і 14 об’єднаних територіальних управлінь. Буде скорочено 304 посади, з яких 126 – керівні. Вивільнені кошти спрямуються на збільшення рівня оплати праці співробітникам. Загалом лише економія на енергоресурсах складе понад півмільйона гривень. 

Далі начальниця управління платежів до пенсійної системи і захисту прав застрахованих осіб Людмила Пугачова розповіла про співпрацю ПФУ із соціальними партнерами і про завдання щодо захисту прав застрахованих осіб, легалізації заробітної плати та зайнятості населення. 

Детально відзвітувала про стан пенсійного забезпечення та роботу головного управління у сфері масової комунікації у 2016 році заступниця начальника фонду Тетяна Яворська. 

Загалом під час роботи колегії учасники засідання обговорили основні пріоритети діяльності системи Пенсійного фонду в області. Належна увага приділялася питанню легалізації тіньової зайнятості та заробітної плати населення області. 

Щодо перспективних планів, то цьогоріч передбачається повне переведення усіх пенсійних справ в електронну форму, завдяки чому пенсію можна буде оформити без прив’язки до місця проживання чи роботи. Також кожна працююча людина матиме доступ до своєї пенсійної справи і зможе побачити, скільки коштів накопичила і яку виплату матимете при виході на заслужений відпочинок. 

Окрім цього, важливим питанням сьогодення є дотримання ухвалених законів України, згідно з якими із січня 2017 року розмір заробітної плати має бути не меншим ніж 3200 грн. Тож перший заступник голови правління ПФУ Микола Шамбір, насамперед, поцікавився у колег ситуацією щодо виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, аналізом надходжень до Фонду області. Він підкреслив, що потрібно організувати широку інформаційну кампанію, спрямовану на дотримання роботодавцями (як бюджетними, так і підприємцями) розміру мінімальної заробітної плати на рівні 3200 грн, сплати єдиного соціального внеску. 

– У 2017 році Пенсійний фонд осучаснить виплати громадянам, що передбачає підводити «старі» пенсії до нових. Українцям проіндексують пенсії на 10,1% та підвищать виплати на 300 гривень п’яти мільйонам пенсіонерів, – зазначив Микола Шамбір. – Стосовно пенсійної реформи: у вересні минулого року уряд затвердив програму модернізації та реформування Пенсійного фонду України, якою передбачається перехід на абсолютно новий, сучасний рівень обслуговування громадян. Процес розпочався із поступового переведення всіх пенсійних справ у електронний варіант, що дасть можливість створити єдину централізовану систему Пенсійного фонду. 

Микола Шамбір також приділив увагу питанням легалізації трудових відносин, результатам роботи з погашення боргів до бюджету Пенсійного фонду. Наприкінці засідання він схвально оцінив роботу колег Одещини, окреслив подальші кроки реформування пенсійної системи та головні завдання на поточний рік.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті