Фортецю захищатиме ЮНЕСКО

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов ініціював внесення Аккерманської фортеці до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Наразі, за словами голови ОДА, руйнування північної стіни Аккерманської фортеці вдалося зупинити. Першочергові протиаварійні заходи мають бути завершені до кінця 2017 року.  

– Всесвітньовідома Аккерманська фортеця руйнувалася божевільними темпами, особливо, її північна стіна, – зауважив Максим Степанов. – На жаль, півстоліття нічого не робилося, щоб цей процес зупинити. Підрядники, які повинні були проводити протиаварійні роботи, теж не особливо напружувалися. Тільки казковий «пендель» та ультиматум щодо зміни підрядника різко оживили роботи на цьому об’єкті.

Губернатор розраховує, що вже до кінця грудня буде завершено першочергові заходи на північній стіні. Наступним кроком має стати внесення Аккерманської фортеці до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Максим Степанов доручив профільному управлінню туризму, рекреації та курортів у місячний термін розробити пропозиції та проекти відповідних документів і забезпечити реалізацію запланованих заходів до 31 липня 2019 року.

Довідка «ОВ»

Аккерманська (Білгород-Дністровська) фортеця – один із найпопулярніших туристичних об’єктів на півдні України. Точна дата початку будівництва фортеці невідома. Більшість істориків вважають засновниками фортеці генуезців, які прийшли до Причорномор’я у XIII столітті. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті