Школу закрили зі скрипом, лікарню передали – з надією

На пленарному засіданні 23-ї сесії районної ради VII скликання під головуванням Сергія Паровика розглядалося 67 питань, які попередньо прискіпливо та бурхливо обговорювалися на засіданнях президії та на профільних постійних депутатських комісіях.

Попри це, дискусія виникла при обговоренні третього питання порядку денного «Про ліквідацію Янишівської ЗОШ І-ІІ ступенів Бобрицької сільської ради. Начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Анатолій Крячик, виступаючи з цього приводу, сказав, що закриття цього навчального закладу з 1 липня 2019 року — вимога часу. На території сільради працюють три школи, і на їх фінансування необхідно 12 мільйонів грн., з яких 2 млн. грн — державна субвенція. Дефіцит становить 10 мільйонів. Тож утримання одного янишівського учня коштує майже 50 тис. грн на рік при нормі 9 тис. грн. На кілька десятків тисяч ця сума менша у школах сіл Бобрик Перший і Бобрик Другий, де наповнюваність класів більша. В середньому по району — 14 тис. грн. 

Після бурхливого і емоційного обговорення цього злободенного питання більшістю голосів прийнято рішення про закриття Янишівської ЗОШ І-ІІ ст. 

Розглядаючи пакет освітянських  питань, депутати затвердили положення про конкурс на посаду керівників комунальних закладів середньої освіти, статути ряду шкіл та опорних закладів. Гвоздавську ЗОШ І-ІІІ ступенів перетворено на НВК, де нині за кошти обласного бюджету облаштовується дитячий садок. 

Про стан боротьби зі злочинністю, охорону громадського порядку та результати діяльності на відповідній території доповів присутнім заступник начальника Любашівського ВП Балтського ВП ГУНП в Одеській області Олександр Мазуренко. За словами правоохоронця, рівень розкриття злочинів в районі на десять відсотків вищий, ніж в середньому по області, і становить більше 40%. Заступник керівника Котовської  місцевої прокуратури Ігор Кучерявий також відзначив, що на Любашівщині рівень злочинності набагато нижчий, ніж в сусідньому Ананьївському районі, бо в селах  встановлено 160 відеокамер, а, наприклад, в Ананьєві — лише три. Піднімалося питання й рейдерського захвату землі тощо. 

Одностайно депутати райради передали зі спільної власності територіальних громад району в спільну власність Любашівської ОТГ приміщення поліклініки і терапії ЦРЛ для їх збереження і раціонального використання. 

Також  центральну районну лікарню реформовано у комунальне неприбуткове підприємство, затверджено його статут, передано майно на суму близько 40 мільйонів гривень та надано дозвіл на укладання договорів, зокрема й з сусідніми райлікарнями, про надання медичних послуг. Голова райради Сергій Паровик побажав медикам плідної праці, наголосивши, що лікарі повинні підняти свій заклад на найвищий рівень і успішно конкурувати зі своїми колегами, насамперед, з Балти, у наданні кваліфікованої медичної допомоги пацієнтам. 

Було розглянуто хід виконання районних програм, що стосуються розвитку земельних відносин і охорони земель, архівної справи, культури і туризму, тваринництва, ліквідації амброзії, непридатних для використання хімічних засобів захисту рослин, захисту лісів, підтримку спорту тощо. 

Внесено зміни до схеми планування території Любашівського району, що в перспективі дозволить низці сільських рад залучати інвесторів для будівництва сонячних електростанцій. Про це вів мову начальник відділу містобудування та архітектури  РДА Леонід Козак. 

Депутати одностайно затвердили виконання бюджету за 9 місяців та зміни його видаткової частини, а насамкінець — технічну документацію про нормативну грошову оцінку 20 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для ведення товарного сільськогосподарського  виробництва на території Ясенівської, Троїцької, Покровської, Новокарбівської, Маловасилівської, Гвоздавської та Бобрицької сільських рад.   

Депутати місцевого представницького органу ухвалили проекти рішень з усіх питань порядку денного. 

На знімку: важливе голосування

Выпуск: 

Схожі статті