Три шари природної краси

Одного разу в мережі я натрапила на косметичний блог, де побачила поради, як зробити натуральний макіяж. Передбачалося, що він має бути зовсім непомітним на обличчі, не привертати увагу і створювати враження, що його власниця тільки прокинулася, вмилася й вся з себе природня та досконала пішла на роботу. Адже в наш час, за переконанням авторки статті, яскравий макіяж, якому позаздрять всі вуличні повії, потрібно залишити в минулому тисячолітті, та дати зелене світло натуральній красі. Саме вона зараз на піку популярності, і тепер не треба перемальовувати собі все обличчя. Достатньо тільки трішки підкреслити природні риси та скоригувати недоліки.

Ідея звучить цікаво і логічно. Справді, навіщо витрачати години на марафет, якщо можна лише трішки погратися з косметикою та виглядати на всі сто. Не років, звісно. Так що ж нам пропонується для того, щоб стати «природньо красивими»? Пропускаю вступний абзац і переходжу до пункту, де, після доглядових процедур (таких як умивання та нанесення крему), пропонується перейти безпосередньо до наведення краси. Спочатку треба нанести основу під макіяж – без неї  «намарафечена» шкіра не  буде виглядати рівною та натуральною. Далі йдуть коректори, консилери, тональний крем, пудра… І це ще не повний перелік косметичних прибамбасів з незрозумілими  назвами, який пропонується нашим панянкам для підкреслення природних рис. Хоча, якщо мова йде про ранковий макіяж, список необхідного зменшується вдвічі. На туалетному столику якраз має вистачити місця для ранкової кави, яка збадьорить  тебе після підйому на півгодини раніше.

І байдуже, що весь арсенал візажиста-початківця може вилитися в кілька мінімальних зарплат пересічного українця. Бо жінка, яка поважає себе, принципово не буде користуватися дешевими виробами, навіть якщо вони їй підходять. Коли нема грошей на вироби від всесвітньовідомих брендів сегменту «люкс», то варто змиритися з тим, що десь в твоєму житті щось пішло не так. Але все одно про себе забувати не слід, треба прокидатися раніше, маститися, пудритися, щоб зранку виглядати не гірше за попутниць в маршрутці.  Якщо ж ти з якихось причин не бажаєш виглядати хоч трохи кращою від тої себе, якою прокидаєшся вранці, то обов’язково знайдуться люди, які «з добрими намірами» порадять не думати, що ти гарніша за інших.

Не буду заперечувати, що використання косметики в багатьох випадках цілком доречне. Тільки окремі фанатки витрачають години на збори в повсякденному житті, більшість же обмежується мінімальними корективами. Багато часу не займають, здоров’ю не шкодять, а зовнішній вигляд суттєво змінюється в кращий бік. Але ось чого я не розумію (і, напевно, ніколи не зрозумію), це любов одеситок до високих підборів в повсякденному житті. Я припускаю, що існують жінки з особливою будовою стопи, яким інше взуття просто не підходить. Тільки от вони не шкутильгають ходою пораненого коника-стрибунця під кінець робочого дня.

Немає нічого поганого в тому, щоб хотіти бути красивою. Це природно, що ми намагаємося демонструвати свої найкращі сторони перед навколишніми. Підкреслити зовнішні риси – це лише один зі способів справити приємне враження на оточуючих. Вдало підібрана косметика та одяг справді допомагають звернути увагу на все найкраще та приховати недоліки, додаючи впевненості в собі. Жінки охоче користуються перевагами індустрії краси, яка може запропонувати послуги на будь-який смак чи гаманець, починаючи від модних перукарень й закінчуючи клініками пластичної хірургії.  Хай будуть салони краси, фітнес-центри, хай процвітають лікарні, де додають невистачаюче та прибирають зайве. Але хочеться, щоб можливості з покращення своєї зовнішності лишалися можливостями, а не святим обов’язком кожної жінки.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті