Бути єдиною командою

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин вважає, що робота восьмої сесії парламенту багато в чому визначить подальшу долю України. Про це спікер заявив з парламентської трибуни.

«2011-й є роком 20-річчя суверенної Ук­раїнської держави. Ця дата дуже важлива в процесі державного становлення. Якщо хочете, це переломний час», – наголосив В. Литвин.

Керівник українського парламенту зауважив, що Верховна Рада невідкладно має дати відповіді на низку складних питань, зокрема – як поєднати ідеали рівності з реальністю, гігантським розшаруванням суспільства; як не допустити того, щоб багатство і його носії переважили владу.

«Головне – нам необхідно осмислено оцінити рубіжний етап державності без занурення в одвічне українське самокопання, аж до самопоїдання, і вийти на практичні системні реформи як життєздатну альтернативу соціальному озлобленню», – зазначив спікер.

В. Литвин наголосив на необхідності законодавчого забезпечення реформ. При цьому він нагадав, що наразі Кабінет Міністрів України готує 117 відповідних законопроектів на додачу до 136, які вже зареєстровані у ВР.

«З огляду на це бачу необхідність визначення поетапності та послідовності розгляду та впровадження пропонованих законопроектів», – додав спікер. У зв’язку з цим він вважає за доцільне провести спільне засідання Погоджувальної ради парламенту та Кабінету Міністрів.

Серед невідкладних законопроектів В. Литвин назвав документи щодо протидії корупції, вирішення земельного питання.

Він також наголосив на зважених підходах до вирішення проблем у гуманітарній сфері. «Ці підходи мають бути об’єктивними, делікатними і хірургічно точними», – зазначив спікер.

Крім того, найближчими днями Верховна Рада має остаточно визначитися з проектом закону про внесення змін до Конституції у частині встановлення єдиних термінів повноважень представницької влади.

Керівник парламенту закликав народних депутатів конструктивно попрацювати під час восьмої сесії. «Влада має бути командою, а ми всі – влада, хоча й різні. Ми просто зобов’язані виконати ту велику роботу, про яку сьогодні говорив Президент України», – сказав В. Литвин, наголосивши на необхідності відкинути амбіції й навчитися ухвалювати консолідовані рішення.

Выпуск: 

Схожі статті