Виступ президента України віктора Януковича з нагоди відкриття viii сесії верховної ради України vi скликання

Шановні народні депутати!

Вітаю вас з початком роботи чергової сесії Верховної Ради України.

Декілька слів хотів би сказати на початку роботи Верховної Ради в 2011 році.

Перш за все, хочу сказати, що робота в нас буде дуже напруженою. І ті кроки, які ми будемо робити разом з вами, – вони будуть доленосними, а можливо й історичними. Оцінку цим крокам буде давати Український народ.

Працюючи разом, ми будемо продовжувати реформування законодавства, завдяки чому Україна остаточно візьме курс на модернізацію нашого суспіль­ства та формалізацію відносин асоціації з ЄС.

Це означає, що Україна стане сильнішою, будуть створюватися нові робочі місця, робота влади буде стабільнішою, підвищаться стандарти життя наших громадян.

Починаючи з середини минулого 2010 року, нам разом вдалося стабілізувати ситуацію, у тому числі – у владі, консолідувати усі її гілки і працювати спільно, на основі довіри та взаєморозуміння.

Переконаний, що і в 2011 році ця практика буде збережена.

В умовах глобальної економічної кризи, наслідки якої ще не подолані остаточно, лише політика глибоких реформ, спрямованих на модернізацію країни, може забезпечити подальший розвиток держави.

Про це свідчать усі без виключення світові дискусії навколо шляхів та пріоритетів посткризового розвитку.

Я б додав ще один важливий висновок: криза засвідчила, що немає ідеальних моделей чи зразків, які б можна було сліпо повторювати. Часи буквального копіювання чужого досвіду пішли в минуле разом з минулою стабільністю.

Кожна країна буде успішною тоді, коли зможе віднайти власний, по-своєму унікальний шлях реформ і подальшої модернізації, використовуючи при цьому весь корисний досвід інших країн, який ефективно адаптується і сприймається суспільством.

Наше завдання дуже складне: увійти до кола країн – лідерів розвитку. Знайти і пройти власний шлях і методи бути сучасними, конкурентоспроможними і сильними – в цьому, власне, і полягає зміст соціально-інноваційного розвитку.

Шановні депутати!

В 2010 році проголошено курс реформ, мета яких – глибока і всебічна модернізація України.

Ідею змін підтримують усі громадяни нашої країни. Ре­форматорський курс об’єднав більшість народних обранців у Верховній Раді.

Робота над конкретними планами дій по втіленню основних напрямів реформ взяла чимало часу і сил.

В році, що минув, нам спільно з вами вдалося зробити ряд важливих кроків в реформуванні економіки, судоустрою нашої держави. Але попереду, без перебільшення, велетенський обсяг завдань.

Сьогодні ми маємо говорити, у першу чергу, про забезпечення управлінської, політичної, соціальної та, найголовніше, законодавчої бази реформ. В цьому полягає головний виклик і завдання 2011 року.

В 2010 році ми зробили перші кроки в реформі державного управління.

Поступово від реформи влади ми перейдемо до реформи усієї політичної системи, застосувавши механізм Конституційної асамблеї. Але всьому свій час.

Політичною передумовою реформ має бути стабільність і тісна взаємодія гілок влади, постійні комунікації і широкий суспільний діалог, подальший розвиток принципу розподілу влади, посилення ролі її судової гілки. І водночас ми маємо зробити все для посилення ефективності парламентської роботи і виходу політичних сил із стану протистояння.

Саме тому потрібен національний круглий стіл, ділова розмова з опонентами.

Сьогодні я раджу всім політичним силам відкласти корпоративні інтереси і розпочати конструктивний діалог, орієнтований на національні інтереси, а не на власні амбіції.

Наступне – соціальна база реформ. Дуже складне завдання, над яким ми маємо працювати усі разом. Захист слабких та уразливих членів нашого суспільства – це наш моральний та політичний обов’язок.

Серед непевностей сьогодення ми маємо пересвідчитися в тому, що система соціальних гарантій непохитна і відповідає вимогам належних соціальних стандартів для наших громадян.

Можливо, не всі рішення будуть сприйматися з першого дня. Не виключаю гострої критики і невдоволення.

Але глибоко переконаний в одному: практичні результати реформаційних змін для підприємництва, подальшої дерегуляції, створення нових виробництв та робочих місць – в будівництві, в соціальній сфері, пенсійній системі, охороні здоров’я та освіті – вже через короткий час стануть нашою відповіддю опонентам та недоброзичливцям.

Ми повинні зробити усе, щоб люди не на словах, а у власному повсякденному житті відчули, що реформи проводяться заради них, заради наших дітей, заради майбутнього країни.

Наше спільне завдання – зробити необхідні реформи якомога менш болючими для суспільства.

Довести на практиці результативність нашої боротьби з корупцією на всіх рівнях.

Отже, відповідь нинішнім негараздам – в успішності і соціальній ефективності реформ.

Шановні колеги!

У цій залі завжди працювали, працюють і зараз народні обранці з різними політичними поглядами.

Але невже різні політичні погляди – це обов’язково протистояння і ворожнеча?

Глибоко переконаний, що нам необхідно назавжди перегорнути сторінку протистояння.

Політики, безумовно, можуть мати різні погляди на ідеологію, політичний устрій чи економічну політику. Але є проблеми, що не мають партійності, – бідність і безробіття, неефективна економіка, нереформовані Збройні Сили, зубожілі лікарні, школи, корупція.

І вирішення цих проблем – спільна державна справа усіх без виключення політичних сил, які вважають себе патріотами своєї країни. Підкреслюю – усіх без виключення.

Саме тому нас мають об’єд­нувати ідеї глибоких реформ в економіці і соціальній сфері, модернізація країни, створення ефективної системи національної безпеки, зміцнення авторитету України на зовнішній арені.

Нам необхідно спільно продовжити роботу над ефективною формулою співпраці усіх політичних сил.

А хто її не поділятиме, і не знайде в собі сил приєднатись до спіль­­ної роботи заради майбутнього нашої держави, прохання – не заважайте!

Тому звертаюсь до вас усіх, народних депутатів: давайте разом! За Україну!

Дякую за увагу.

Выпуск: 

Схожі статті