За крок до екологічної катастрофи

Шостого листопада, ввечері, Одесу та Одеську область охопила жахлива новина, яка тримала  в напрузі півночі - біля міста Южного Одеської області виникла масштабна пожежа на олієпереробному заводі  «Дельта Вілмар». Близько  восьми годин вечора стало відомо про те, що сталося загоряння олії в компресорній центрального цеху з виробництва маргарину. Горіли рослинна олія та горюча тара в цеху. 

На початку пожежі площа загоряння становила 40 квадратних метрів, а вже через годину вогонь охопив  півтори тисячі квадратних метрів. Два десятки одиниць спецтехніки, сімдесят рятувальників та два пожежні потяги більше чотирьох годин гасили пожежу. Близько півночі пожежу вдалося локалізувати, а закінчили приборкувати вогонь близько сьомої ранку. Була велика загроза, що полум’я перекинеться на семитонну цистерну з аміаком холодильного устаткування, але вогнеборцям вдалося відсікти вогонь від аміаку і не допустити вибухів.  

Із самого заводу та прилеглих підприємств евакуювали людей, а мешканців найближчого населеного пункту Нові Біляри повідомили про можливу евакуацію в разі, якщо ситуація вийде з-під контролю. На щастя, все обійшлося. Жертв немає. Цього разу екологічної катастрофи вдалося уникнути. 

Наразі встановлюються причини загоряння. Офіційно озвучили декілька версій: порушення умов роботи агрегатів під час технологічного процесу та електрозамикання. Триває слідство.

Стала відома одна дуже цікава деталь. Виявилося, що цех, де вирував вогонь, не пройшов державної перевірки і мав зупинити роботу.

Міністр екології та природних ресурсів України  Остап Семерак повідомив:

- У вересні державна екологічна інспекція перевіряла це підприємство. Були встановлені і зафіксовані актом серйозні порушення, після чого до суду був поданий позов про припинення діяльності саме того цеху, де сталася пожежа.

На сьогодні керівництво заводу не коментує ситуацію, і запитань лишається більше, ніж відповідей. 

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті