В його житті теж був Афган

1996 року майбутній полковник Дмитро Кірпічніков закінчив 10 класів середньої школи і відразу поступив до Саратовського військового училища. З дитячих років він захоплювався книжками про армію, з цікавістю дивився фільми про подвиги воїнів при захисті Вітчизни. Мріяв стати офіцером.

Закінчивши Саратовське військове училище з відзнакою, більше 36 років віддав службі Батьківщині. Служив на півночі в Республіці Комі, у м. Золочів, в м. Шостка, в м. Одеса. 1992 року закінчив академію ім. М.В. Фрунзе. Йому доводилося виконувати службові обов’язки на різних командних посадах, і всюди він з честю виконував свій військовий обов’язок. Звільнився з військ з посади заступника начальника Південного територіального командування внутрішніх військ МВС України.

Протягом двох років, з грудня 1985 до грудня 1987 р. Дмитро Андрійович за наказом Батьківщини виконував інтернаціональний обов’язок в Демократичній Республіці Афганістан. І тут він виявив мужність, стійкість, військові професійні якості на посаді радника командира 36-го оперативного батальйону провінція Логар.

Згадуючи про службу в ДРА, Дмитро Андрійович розповів, що він разом з офіцерами та бійцями брав участь більш ніж в 30-ти бойових операціях по боротьбі з душманами. «Ми завжди були в небезпеці, щодня - як на передовій. Кожен був готовий до всього - стріляти, атакувати, знищувати ворожі засідки. Особливо кровопролитні бої були в провінції Логар в ущелині Ваджан, що з’єднує Афганістан з Пакистаном». Доводилося перекривати караванні шляху з доставки до Афганістану озброєння, наркотиків, боєприпасів.

У кишлаках ми також надавали допомогу місцевому населенню продуктами харчування, одягом, медикаментами, в ремонті і будівництві доріг, шкіл, ліній електропередачі.

Батьківщина високо оцінила працю полковника Кірпічнікова. Він нагороджений орденами «Червоної зірки», «Слави» (ДРА), почесною грамотою Президії СРСР, медаллю «Від вдячного афганського народу»

Звільнившись з армії, Дмитро Андрійович не розірвав зв’язки з військами, продовжує активно працювати у царині національно-патріотичного виховання військовослужбовців і учнів підшефних шкіл. Активіст ветеранського руху, член ради Одеської міжрегіональної секції Асоціації ветеранів внутрішніх військ і Національної гвардії України, він організовує та проводить «Уроки мужності» у військових частинах Одеського гарнізону. Піклується про соціальний захист воїнів-афганців, чорнобильців, важко хворих пенсіонерів і ветеранів-ювілярів.

На VI звітно-виборчій конференції Асоціації ветеранів внутрішніх військ і Національної гвардії України зазначалося, що найбільш ефективно і цілеспрямовано робота з ветеранами проводиться саме в Одеській міжрегіональної секції. І в цьому чимала заслуга активіста ветеранського руху полковника Дмитра Кірпічнікова. За активну життєву позицію, активну участь в національно-патріотичному вихованні молоді, вагомий внесок у розвиток ветеранського руху він неодноразово заохочувався міською та обласною радами, губернатором Одеської області, командуванням військ.

Старший інспектор відділення радників по роботі з ветеранами Південного територіального управління Національної гвардії України, підполковник у відставці Василь Федоров

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті