З майданом у  пам’яті

До Дня Героїв Небесної Сотні  в Одесь­кому історико-краєзнавчому музеї відкрилась виставка «Жертовність в ім’я гідності».  Її основу склали світлини, побутові речі, фрагменти форми військових формувань, друковані видання часів Майдану. Виставка - увічнює пам’ять і подвиг учасників революції Гідності.

- Музейники  були зацікавлені в тому, щоб зібрати і показати матеріали подій, які відбувалися, зокрема, в Києві,- зазначив заступник директора музею  Юрій Слюсар, - Трагічні події, жахливі жертви, вони, без перебільшення, змінили хід історії нашої країни, нашого народу і нашої держави. 

Каски, пляшки «коктейлю Молотова», бруківка з київського майдану, листівки, плакати, прапори, аматорські фотографії.

Юрій Слюсар каже, що зібрати матеріали, експонати було доволі складно, адже більшість предметів тієї пори перебуває на руках у безпосередніх учасників революції Гідності, що живуть у Києві, Одесі, в інших містах.

- І все ж нам вдалося зібрати ці матеріали і сформувати  їх за всіма законами музейництва, щоб воскресити образ тодішньої динамічної доби, - каже Юрій Слюсар. 

 На виставці були присутні учасники майдану, які  завітали до музею, сповнені бажання поділитися пережитим. Прийшли ті, у кого у пам’яті революція залишила незгладимий слід. Про це сказав Ігор Новосадський, активіст, учасник Майдану: 

- Революція Гідності займає величезну частину  мого серця. Я пережив всі її моменти, познайомився з чудовими людьми з різних політичних партій.  На Майдані ми стояли всі, як один. Наразі я постійно згадую ті події. Після того, як побили студентів і по-звірячому їх розігнали, я разом з дев’ятьма одеситами поїхав до столиці  з наміром підтримати студентів-мітингарів. У той день я навіть не гадав, що залишуся на майдані до кінця. 

- Ми стояли не за якісь прізвища політиків, навіть не проти когось.  Мета була одна - змінити правила гри в цій державі. Головне, щоб вони були для всіх однакові, щоб не було комусь - усе, а комусь - нічого. Вважаю, що ми чинили вірно і створили умови для подальших кроків у перетворенні держави,- додає  Ігор Новосадський. 

- Ті події стали несподіванкою для всієї країни, - пригадує учасник Майдану, гість виставки Дмитро Терзі, -  Це був дуже потужний протестний прояв, який заявив про те, що для розвитку України потрібні нові підходи у всіх сферах життя. Інакше взагалі навіщо  було розпочинати  свою незалежну державу? І ми домоглися абсолютно нової якості свободи і демократії. 

Всі  гості виставки висловлювали думку про те, що революція Гідності продовжується й  у наших мирних справах.  Кожен день життя країни повинен стати підтвердженням того, що люди, які  вийшли на Майдан з бажанням відстояти справедливість, досягли мети, дали  шанс змінити Україну, її майбутнє.  І ділились враженням від побаченого у залах музею -експонати   незвичайної виставки допомагають глядачеві поринути у  дні Майдану, сповнені боротьби і мужності, гідності і братерства, трагічності і любові до свого народу й країни.

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті