Придунайські озера благають про порятунок

У зв’язку зі складною ситуацією у системі водообміну Придунайських озер, яка потребує невідкладного втручання органів влади всіх рівнів, на 23-й сесії обласної ради було ухвалене звернення депутатів обласної ради до Міністра екології та природних ресурсів України та голови Державної служби з надзвичайних ситуацій України щодо невідкладних заходів з недопущення екологічної катастрофи на Придунайських озерах Одеської області.

Озера Кагул, Картал, Ялпуг, Кугурлуй, Саф’яни, Каталбух, Китай Кілійського району забезпечують водопостачанням чотири райони Одеської області: Ренійський, Болградський, Ізмаїльський та Кілійський. Надмірне господарське освоєння прибережних смуг і водоохоронних зон у системі водойм, нераціональне користування рибогосподарських комплексів, закінчення терміну експлуатації гідротехнічних споруд призвело до зниження рівня води в озерах, підвищенню в 4-7 разів рівня її мінералізації, забруднення джерел питної води. 

Майже 100 тисяч громадян, які проживають у межах Ренійського, Болградського, Ізмаїльського та Кілійського районів зіштовхнулися з такими серйозними проблемами як погіршення водопостачання, критичний стан питної води та загроза поширення епідемічних захворювань. Наслідки порушення або відсутності водообміну в озерах здатні зруйнувати систему зрошення сільськогосподарських культур та різко знизити їх врожайність у Південному регіоні Одещини.

У зверненні депутати обласної ради просять створити тимчасову комісію з вивчення гідрологічного режиму озер Придунайського регіону Одеської області та встановлення причин погіршення водозабезпечення 4-х районів. Також за результатами роботи цієї комісії невідкладно вжити належних заходів реагування та моніторингу, спрямованих на недопущення екологічної катастрофи на Придунайських озерах Одеської області та надати необхідні рекомендації задля подальшої ефективної роботи.

- Для недопущення екологічної катастрофи у Придунайському регіоні необхідно здійснити капітальні роботи на всій території озер. Гідротехнічні та іригаційні споруди, які забезпечують з’єднання Придунайських озер з Дунаєм, перебувають на балансі Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю Державного агентства водних ресурсів України. Виділяти кошти організації, яка фінансується з державного бюджету, на місцевому рівні ми не можемо. Проблема Придунайських озер є питанням державного рівня, тому для її вирішення мають бути залучені центральні органи влади, – зазначив начальник відділу з питань природокористування апарату обласної ради Олександр Харлашин.

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті