Експонати, що засвідчили трагедію

В останні дні січня в усьому світі із сумом та болем згадують про одну з найжахливіших подій минулого століття і один з найбільших злочинів проти людства за всю його історію - Голокост. 

У єврейському культурному центрі Бейт Гранд відбулася презентація двох виставок - «Український єврейський  сімейний альбом», створеної інститутом вивчення історії єврейського народу Центропа та «Ті, що пережили Шоа», створена  одеським музеєм Голокосту.

  Експонатами стали  сімейні фотографії, записи оповідей євреїв, які пройшли через пекло концтаборів. 

 Роман Шварцман, Голова асоціації євреїв, колишніх в’язнів гетто і нацистських концтаборів Одеського регіону і Півдня України пригадав, як до Одеси кілька років тому приїхала американська делегація і запросила свідків Голокосту на інтерв’ю, щоб  збагатити світ знаннями про цю страшну трагедію. Люди, що дивом  вижили,  змогли розповісти про  страшні події на прикладі власної долі. Завдяки їм по крупицях збиралися цінні спогади, які передавалися до ізраїльського меморіалу Яд Вашем і до найбільших світових музеїв  Голокосту.

   - Ми можемо сказати, що зробили свій внесок у збереження пам’яті про трагедію. Прийдешні покоління пам’ятатимуть не тільки про Освенцим, Дахау, але і про Доманьовку та Березівку, де також знищували ні в чому не винних людей, мешканців Одеси. 

Весь жах геноциду єврейського народу постає в експозиції через долі конкретних людей. Завдяки цим виставкам кожна жахлива деталь Голокосту стає підтвердженим фактом, - сказав на відкритті експозиції Роман Шварцман. 

У той же день відбулася прем’єра вистави, створеної за унікальним проектом «Театр очевидців».  На сцені  грали свідки Другої світової війни разом з учасниками молодіжної студії центру Бейт Гранд «Театр ХХІ».

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті