Битва за цукор

АнтимонопольнийкомітетУкраїнивимагаєвідпідприємств, щозаймаютьсяторгівлеюцукром, знизитицінинацюпродукціюдоекономічнообґрунтованогорівня.

За словами виконувача обов'язків голови АМКУ Олександра Мельниченка, якщо учасники ринку цукру не виконають вимоги відомства, до них будуть застосовані відповідні санкції. При цьому штрафи можуть досягати 10% річного обороту компанії. У той же час він відзначив, що не може назвати перелік компаній, щодо яких порушено справу.

О. Мельниченко також висловив переконання у безпідставності нещодавнього підвищення цін на цукор. Посилаючись на дані Мінекономіки, він повідомив, що до 1 серпня внутрішні запаси цукру становили близько 746 тисяч тонн при потребі до кінця поточного маркетингового року (вересень-2008 – серпень-2009 – ред.) у 150 – 160 тисяч тонн.

Нагадаємо, що раніше перший віце-прем'єр-міністр України Олександр Турчинов доручив Держкомрезерву та Аграрному фонду забезпечити інтервенцію цукру для нормалізації ситуації на ринку.

Перший віце-прем'єр підкреслив, що на штучне накручування ціни на цукор вже реагують спеціальні мобільні групи із співробітників МВС і Державної податкової адміністрації.

– Цінова ситуація буде нормалізована, тим більше, що вже з 1 вересня розпочнеться реалізація цукру нового врожаю, – підкреслив перший віце-прем'єр.

Як стверджує міністр економіки України Богдан Данилишин, реальна ціна цукру в Україні сьогодні становить не більше 4,3 грн за один кілограм. За його інформацією, запас цукру в Україні на сьогоднішній день становить 435 тис. тонн при середньомісячному споживанні 150 – 160 тис. тонн. Уряд вже найближчим часом вживе низку заходів, спрямованих на стабілізацію цінової ситуації на ринку цукру. Зокрема, найближчим часом на ринок буде спрямовано близько 50 тис. тонн цукру за ціною від 4 до 4,3 грн за кілограм, залежно від витрат на довезення.

Пан Данилишин закликав населення не витрачати зайві гроші на купівлю цукру у спекулянтів.

Выпуск: 

Схожі статті